OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

  1. Jutro Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przeżywamy w kościele ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Dodatkowa Msza św. z udzielaniem sakramentu NAMASZCZENIA CHORYCH o godz.11. Prosimy o przywiezienie do kościoła ludzi starszych i schorowanych by mogli ten sakrament przyjąć.
  2. Serdecznie zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w każdy czwartek od godz.1830 do 1930. Od godz.19 okazja do spokojnej spowiedzi świętej.
  3. Przypominamy, że Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmawiamy w każdą środę po Mszy św. wieczornej. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w czwartek. Godzinki śpiewamy w każdą sobotę o godz.630 rano.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Postarajcie się, by prasa katolicka zagościła w waszych domach.
  5. Zachęcamy rodziców aby wyjeżdżającym dzieciom i młodzieży udzielali Bożego błogosławieństwa. Na czole dziecka trzeba zrobić znak krzyża, jednocześnie wypowiadając słowa: Ja ciebie błogosławię W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  6. Dzieci i młodzież zachęcamy aby będąc na feriach rozpoczynały i kończyły dzień modlitwą, a w niedzielę uczestniczyły we Mszy świętej.
  7. Na piękne i chrześcijańskie przeżywanie rozpoczętego dziś nowego tygodnia Niech Jezus Chrystus Wam błogosławi.
  8. SŁOWA DO PRZEMYŚLENIA :
    ,,Nazywaj kłamstwo – kłamstwem, kradzież – kradzieżą, fałsz – fałszem. Bo inaczej się zakłamiesz: ucieknie Ci grunt spod nóg”/Ks. Mieczysław Maliński/