OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w kościele 52 TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Parafian prosimy o modlitwę za wszystkich, którzy z naszej parafii przez alkohol przegrywają życie.
  2. Żywy Różaniec modli się w marcu: ,,O trzeźwość i kulturę picia we wszystkich domach naszej parafii”.
  3. W najbliższą środę w dniu 6 marca rozpoczyna się Czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości.
  4. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.7 i 11. Wieczorem dla dzieci o godz. 1630. Dla wszystkich o godz.18 i 20.
  5. Droga Krzyżowa w piątki o godz.10 połączona ze Mszą świętą. Dla dzieci o godz.1730. Dla dorosłych i młodzieży o godz.19.
  6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.1645.
  7. Parafia Ojca Pio w Gdańsku organizuje Pielgrzymkę do Włoch w dniach 25.04. – 06.05.2019 roku. Bliższe informacje w gablotce obok kościoła.
  8. Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich ze Skowarcza organizuje dziś przed kościołem zbiórkę na pomoc w dalszej rehabilitacji Kasi Wondołowskiej. Zachęcamy do ofiarności.
  9. Rozpocznijmy jako chrześcijanie godnie Wielki Post od posypania głów popiołem w Środę Popielcową. Zróbmy postanowienia i poszukajmy czasu na Gorzkie żale i Drogę Krzyżową.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania ,,Gościa Niedzielnego”. Może warto w czasie Wielkiego Postu zrobić takie pozytywne postanowienie, że zacznę czytać Gościa Niedzielnego, aby mądrzej i piękniej wierzyć.
  11. Na piękne przeżywanie niedzieli Niech Jezus Chrystus Wam błogosławi.
    SŁOWA DO PRZEMYŚLENIA: ,,Kto odchodzi z kościoła, jest jak pacjent, który opuszcza szpital z powodu widoku chorych”. /Słowa Franciszka Kucharczyka red.Gościa/