Brazylijska reprezentacja narodowa za mocna - porażka narodowego zespołu Korei Południowej w fazie pucharowej mundialu!

08.08.2023, 16:59

Zwycięstwo z reprezentacją Korei Południowej rezultatem 4:1 - doskonały mecz narodowej drużyny Brazylii!

Na pewno tegoroczne mistrzostwa świata są niesamowite pod wieloma względami. Dobiegły końca grupowe rozgrywki, więc przyszła pora na to, co piłkarscy fani najbardziej uwielbiają. Oczywiście chodzi o play offy, gdzie przegrana może Cię wyrzucić z turnieju oraz marzeń o zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Reprezentacja piłkarska Polski przegrała w niedzielę z narodową kadrą Francji wyniki 1:3 i została wyeliminowana z mistrzostw świata. Nie znaczy to jednak końca emocji dla sympatyków piłki nożnej z naszego kraju, ponieważ mundial wciąż trwa. Warto z całą pewnością oglądać grę brazylijskiej reprezentacji narodowej, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z narodową reprezentacją Korei Południowej było tego dobrym przykładem, gdzie zawodnicy zespołu narodowego Brazylii postanowili sobie urządzić wielkie strzelanie w pierwszej części. Bramka numer 1 dla drużyny narodowej Brazylii została strzelona już w szóstej minucie, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który fenomenalnie poradził sobie w szesnastce z obrońcami rywala.

I połowa była prawdziwą tragedią dla drużyny Korei Południowej. Zwłaszcza, że pierwsza odsłona skończyła się prowadzeniem Brazylii wynikiem 4 do 0. Następne trafienia zdobywali Neymar Jr, Richarlison oraz Paqueta. Futbolowi fani zgromadzeni na obiekcie mogli odczuwać satysfakcję, gdyż mieli możliwość podziwiać prawdziwy popis kadry Brazylii. W drugiej odsłonie tempo tego pojedynku mocno opadło. Zawodnicy Brazylii starali się tworzyć następne akcje, lecz zawodnicy drużyny Korei Południowej fantastycznie się bronili. Narodowa drużyna Korei Południowej kwadrans przed końcem pojedynku zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą tego spotkania. Na strzał zza szesnastki zdecydował się gracz kadry narodowej Korei Południowej, a golkiper kadry narodowej Brazylii nie miał szans na skuteczną obronę. W końcowym rozrachunku to starcie zakończyło się wynikiem cztery do jednego dla narodowej drużyny Brazylii, która w następnej rundzie mierzyć się będzie z reprezentacją narodową Chorwacji. Stawką tego meczu będzie awans do 1/2 finału mistrzostw świata i gwarancja gry o medale.