parafiapszczolki.pl

Narodowa drużyna Kataru poległa z narodową reprezentacją Ekwadoru w inauguracyjnym meczu światowego czempionatu!

11.08.2023, 11:03

Emocjonujący start światowych mistrzostw dla Ekwadoru - przegrana zespołu narodowego Kataru!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce co 4 lata. Futbolowi sympatycy z całej świata czekają z utęsknieniem na pierwszy mecz turnieju i to nie ulega wątpliwości. Przy mundialu w Katarze, który wystartował w miniony weekend było identycznie. Inauguracyjne spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która prezentowała się fantastycznie. Jednak później nadszedł czas na piłkę nożną i futbolowi fani zgromadzeni na stadionie oraz przez odbiornikami oczekiwali dobrego meczu. Gracze narodowej drużyny Ekwadoru bardzo szybko strzelili gola i już od pierwszego gwizdka emocji nie brakowało. Już w trzeciej minucie Valencia trafił do bramki i mogło się zdawać, iż narodowa drużyna Kataru będzie mieć naprawdę ciężko w tym meczu. Sędzia tego spotkania postanowił jednak sprawdzić z pomocą systemu VAR poprawność tego gola i okazało się, że w momencie dogrania zawodnik był na spalonym. Organizatorzy tego turnieju mieli więc wiele szczęścia w tej sytuacji.

Kadra narodowa Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować pomimo cofnięcia pierwszego trafienia. Zawodnicy z Ameryki Południowej nieustannie kontrolowali przebieg tego meczu, non stop przy tym tworząc groźne sytuacje. Kilkanaście minut później napastnik Ekwadoru znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem kadry narodowej Kataru i został przez niego powalony. Sędzia nie zastanawiał się ani chwili i podyktował jedenastkę, a golkiperowi dał żółtą kartkę. Na gola jedenastkę zamienił kapitan Ekwadoru Valencia. Narodowa drużyna Kataru prezentowała się słabo w porównaniu do kadry Ekwadoru. Golkiper reprezentacji Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie zawodników Kataru nie widać było pomysłu na grę. Na kwadrans przed końcem I połowy wpadło drugie trafienie dla gości, a autorem ponownie był Enner Valencia. Podczas pierwszej połowy spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej goli. W trakcie drugiej odsłony oba zespoły wyraźnie obniżyły tempo i na murawie niewiele się działo. Pojedynek w rozrachunku końcowym skończył się wynikiem 2:0 dla Ekwadoru, która idealnie zaczęła mundial. Drużyna Kataru natomiast znalazła się obecnie w trudnym położeniu i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy mistrzostw.